Reklamos kepėjai

Tūrinė reklama – kodėl ją verta rinktis?

Nauji metai – naujos tendencijos. O galbūt kaip tik grįžtama prie senų, puikiai pasiteisinusių reklamos gamybos priemonių? Ne paslaptis, kad dauguma verslininkų, ypač šiuo pandeminiu laikotarpiu, į reklamą nori investuoti protingai ir gauti maksimalią investicijos grąžą, todėl kainos-efektyvumo rodiklis išlieka ypač svarbus ir šiais 2021 metais. Pagal „Nielsen on Location“ 2019 m. ataskaitą, net 81 proc. potencialių klientų dažniausiai pastebi būtent lauko reklamas. Tai tik parodo, kad lauko reklama (tarp jų ir tūrinė reklama) išlieka iki šiol viena efektyviausių reklamos priemonių.

Tūrinių raidžių tipai ir jų privalumai

Tūrinių raidžių tipas ir dizainas reklamoje tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų medžiagų ir technologijos. Žinoma, tai nulemia turimas reklamos biudžetas ir reklamos paskirtis. Žemiau aptarsime pagrindinius tūrinių raidžių tipus bei jų privalumus.

Pigiausia erdvinių raidžių gaminimo technologija

Pirmiausia aptarkime paprasčiausią tūrinių raidžių gaminimo technologiją.
Pats paprasčiausias raidžių gaminimo būdas yra beveik plokščios raidės. Raidės storis priklauso tik nuo naudojamos gaminio medžiagos storio. Jų gaminimui gali būti naudojamos labai įvairios medžiagos: PVC akrilinis stiklas, aliuminis, AKP ir pan.
Pagrindinė paskirtis – informacijos pateikimas: informuoti klientą apie įmonės vietą, pažymėti ne pagrindinius įėjimus, patalpas (pvz., „sandėlis“, „gamybinės patalpos“, „administracija“ ir pan.). Kadangi tokių raidžių paskirtis yra daugiau informacinė, o ne reklaminė, ši technologija beveik netaikoma gaminant įmonės pavadinimus ir prekinius ženklus.

Pagrindinis privalumas yra maža kaina ir greitas gamybos procesas. Nepaisant to, kad gaminamos labai paprastai, vis dėlto taip pateikta informacija žiūrisi estetiškiau, sukuriamas lengvumo pojūtis. Be to, lyginant su kitais reklamos produktais (šviesdėžėmis, iškabomis), tūrinės raidės yra daug atsparesnės aplinkos poveikiui, jų priežiūra kur kas paprastesnė.“

Nešviečiančios tūrinės raidės

Kitas paprastas variantas yra nešviečiančios raidės su tūriu. Tokiu atveju konstrukcija surenkama naudojant aliuminio juostą šoninei daliai ir aliuminio skardos lakštą priekinei daliai.
Iš aliuminio lakšto išpjaunama norimos raidės forma, o aplink visą formą iš šonų tvirtinama aliuminio juosta. Tarpusavyje aliuminis sujungiamas suvirinant. Paruošus raidę viskas dažoma milteliniu būdu arba „šlapiai“.
Ši technologija yra paprasta, todėl tokias tūrines raides galima pagaminti pakankamai greitai ir palyginus nebrangiai. Dažniausiai nešviečiančios raidės naudojamos patalpų viduje, turint nedidelį reklamos biudžetą. Taip pat tinka pastatų išorėje, kur yra įrengtas lauko apšvietimas (pvz. prožektoriai nukreipti į pačią reklamą) ir tokiu būdu reklama puikiai matoma net tamsiu paros metu. Produkto aukštis gali būti labai įvairus.
Taigi, tūrinės raidės be apšvietimo yra tikrai puikus sprendimas variantams, kai apšvietimas ir nėra būtinas. Pavyzdžiui, patalpose su geru apšvietimu arba kaip dekoratyvinės kompozicijos dalis prie apšviesto įėjimo.

Šio tipo tūrinių raidžių privalumai:

● Ekonomiškumas (kainuoja iki 50 proc. pigiau, nei panašios raidės su apšvietimu, nes nereikia nei led modulių, nei jų įrengimo);
● Neerzina savo ryškumu;
● Dėl kokybiškų medžiagų naudojimo yra atsparios aplinkos poveikiui;
● Atrodo estetiškiau ir kompetentingiau nei panašios plokščios konstrukcijos.

Tūrinė reklama su „aureoliniu“ apšvietimu

Trečia tūrinių raidžių technologija itin išsiskiria savo tvirtumu, reprezentatyvumu ir, atitinkamai, savo kaina. Šio tipo raides dažnai vadinamos “tūrinėmis raidėmis su aureoliniu apšvietimu“. Pavadinimas atsirado dėl to, kad tamsiu paros metu matosi tik šviesa, sklindanti aplink kiekvienos raidės korpusą – ji būna neryški, tarsi raidės aureolė.
Pagrindine medžiaga, šio tipo tūrinių raidžių gamybai yra laikomas aliuminis, taip pat žalvaris arba nerūdijantis plienas. Purškiant šias medžiagas galima išgauti auksinį arba sidabrinį atspalvį, taip pat pasirinkti paviršiaus tekstūrą – pagaminti matinį arba blizgų gaminį.
Tokio tipo tūrinių raidžių gamybai, naudojama ir galinė siena, padaryta iš skaidraus organinio stiklo. Prie jos tvirtinami šviesos elementai, kurie apšviečia raidę. Šio tipo raidės savo ryškumu nerėžia akies, atrodo labai reprezentatyviai ir prabangiai.

Yra vietų (pvz. senamiesčiai), kur tokio tipo raidės būna vienintele galima reklamos priemone, kad ryški šviesa nesklistų į gyventojų langus, nes neretai praėjimai ir atstumai būna mažesni, negu atviresnėse miesto vietose. Tuo pačiu, aureolinis raidžių apšvietimas neužgožia senamiesčio grožio, dvasios ir t.t.
Galvodami apie tai, koks turėtų būti apšvietimas, turime nuspręsti, koks turėtų būti raidžių kontūro ryškumas. Taikant šią technologiją, pačios raidės nėra apšviečiamos, tačiau aplink jas suformuojamas paslaptingas, ramus apšvietimas, pačiai raidei suteikiantis lengvumo ir laisvumo pojūtį. Kontūro ryškumas nustatomas reguliuojant atstumą iki sienos paviršiaus: kuo mažesnis atstumas, tuo kontūras ryškesnis, kuo toliau nuo sienos – kontūro ryškumas mažėja, bet didėja laisvumo pojūtis.
Tūrinės raidės su foniniu apšvietimu yra brangesnis reklamos variantas, bet suteikia pasitikėjimo, stiprybės, net kilnumo pojūtį. Jis idealiai tinka aukščiausios kokybės įstaigoms.

Kuo tūrinė reklama su foniniu apšvietimu yra pranašesnės už kitas raides?

● Vienodas stabilus apšvietimas.
● Naudojant led technologijas apšvietimas yra patvaresnis, ekonomiškesnis ir kompaktiškesnis.
● Dėl matinio raidžių pagrindo paviršiaus, šviesa papildomai neatsispindi, gaunamas švelnus, tolygus švytėjimas, sukuriantis santūrumo ir pasitikėjimo pojūčius.
● Kartais toks apšvietimas gali atstoti paprastą atvirą apšvietimą (virš įėjimo).
● Naudojant patikimas medžiagas, tai labai ilgalaikis reklamos gaminys.

Tūrinė reklama su šviečiančiu priekiu

Dar viena technologija yra susijusi su šviečiančiu raidžių priekiu. Dažnu atveju raidžių priekis būna baltas organinis stiklas. Jei įmonė nori spalvoto priekio, tada naudojama šviesai laidi, spalvota plėvelė. Taip pat galima naudoti ir spalvotą stiklą.
Raidėms gali būti suteikiama labai reprezantatyvi išvaizda nenaudojant apvadų ir nesukuriant griežtų kraštų, ypač jei atstumas tarp stebėtojo ir raidžių labai mažas (biure, prekybos centre ir pan.). Paprastai, tokios raidės nebūna didelės (maždaug iki 60 cm aukščio). Galima pagaminti ir didesnes raides, bet tuomet jos turėtų būti toliau nuo stebėtojo, todėl skirtos fasadams dekoruoti. Dydis gali būti net iki 3m.

Didesnėms tūrinėms raidėms reikia sudėtingesnių technologijų, aliuminio karkaso konstrukcijos.
Technologiją galima apibūdinti taip: Raidžių galinė siena (dugnas) yra frezuojama iš 1,5-2mm storio aliuminio lakšto, o šonams naudojama standartinė 1-1,2mm storio aliuminio juosta. Taip pat galima naudoti AK plokštes. Priekiniam paviršiui paruošiamas organinis stiklas (baltas, su spalvota plėvele arba spalvotas).
Deja, standartiniai plastikiniai lakštai riboja galimybę kurti didesnes nei 3 metrų raides. Norint kurti didesnes raides, galima naudoti PVC tentinius audinius skirtus šviesdėžių gamybai arba net apsieiti be priekinio paviršiaus, paruošiant išskirtinai dažytą metalinį rėmą su jame sumontuota apšvietimo įranga. Šiuo atveju struktūros matmenys yra neriboti.
Tūrinės raidės su priekiniu apšvietimu iš principo gali būti labai įvairaus dydžio. Led modulių dėka tokių erdvinių raidžių apšvietimas yra ryškus ir išraiškingas.

Kokie dar tokio tipo tūrinių raidžių privalumai?

● Ilgas tarnavimo laikas – apšvietimo spalvos ir šviesos kokybė dėl naudojamų diodų praktiškai nekinta 3-5 metų (dažnu atveju ir daugiau).
● Ekonomiškos dėl naudojamų led modulių.
● Lengva priežiūra ir valymas dėl naudojamo organinio stiklo savybių – didelis lauko reklamos privalumas.
● Galima reguliuoti kainą, pasirenkant šviesos diodų kiekį, raidės dydį ar net gamybos technologiją.
● Lengvai patraukia praeivių dėmesį, yra nesunkiai įsimenamos.

Kam naudojamos tūrinės raidės reklamoje?

Yra daug priežasčių, kodėl tūrinės raidės yra populiari reklamos priemonė:

● Erdviniai užrašai geriau matomi ir leidžia lengviau orientuotis potencialiems klientams;
● Reklamos efektyvumas. Tūriniai užrašai labai lengvai pritraukia klientų dėmesį ir lengviau įsimenami, nei kitos reklamos priemonės;
● Formuoja teigiamą nuomonę apie įmonę ar prekės ženklą;
● Lengvumas. Reikia pripažinti, kad šviesdėžės, palyginus su tūrinėmis raidėmis, atrodo kur kas masyvesnės;
● Ilgaamžiškumas. Tūrinės raidės kainuoja šiek tiek daugiau nei kitos reklaminės priemonės, tačiau per gana trumpą laiką šios investicijos atsiperka su palūkanomis;
● Gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų, kurios gerai atlaiko mechaninį ir atmosferos poveikį;
● Yra originalus ir prabangus ženklas;
● Puikiai tinka ir valstybinėms įmonėms, restoranams, parduotuvėms ir kt.;
● Labai meniškas reklaminis gaminys;
● Praktiškai nėra jokių formos apribojimų.

Kaip supratote iš apžvalgos, tūrinės raidės yra šiek tiek brangesnės už kitus lauko reklamos gaminius, bet kaina su kaupu atsiperka lengva priežiūra, ilgaamžiškumu, elegancija ir pozityvia nuomone apie Jūsų verslą.