Reklamos kepėjai

LED reklamos privalumai ir trūkumai

Daugumai verslininkų jau nebekyla klausimų, kodėl išorinė reklaminė iškaba turėtų būti apšviesta, jei nėra įrengtas lauko apšvietimas. Tikiu, kad atkreipėte dėmesį, jog gatvėse vis mažiau matosi iškabų, kurios tamsiuoju paros metu būtų neapšviestos. Tačiau ar susimąstėte, kuris apšvietimo būdas yra ekonomiškiausias ir labiausiai pasiteisinantis praktikoje? Praėjusiame straipsnyje apie tūrines raides buvo išsamiai aprašyti tūrinių raidžių apšvietimo būdai. O šiame bus plačiau aptarti Neoninės ir LED reklamos privalumai bei skirtumai, papasakosime Jums apie šviesos diodus ir padėsime suprasti, kurios LED spalvų kombinacijos gali sumažinti Jūsų reklaminės iškabos efektyvumą, o kurios spalvos sustiprinti.

LED reklamos privalumai

Tenka pripažinti, kad neoniniai ženklai buvo savo srities “lyderiai”, kol neatsirado LED technologija. LED technologija yra pati naujausia ir pažangiausia šiuo metu prieinama technologija. Pakalbėkime iš techninės pusės, kokie yra pagrindiniai neoninės ir LED technologijos skirtumai. Pirminis LED ir neoninio apšvietimo skirtumas būtų tas, jog neonas yra kaip bespalvės inertinės dujos, iš kurių šviesa susidaro dėl jose vykstančių reakcijų. Pažvelgus į LED reklamas, jų viena iš pagrindinių sudedamųjų dalių būtų LED’ai, kurie dar kitaip vadinami šviesos diodais. Jų sandara yra specialiai pritaikyta šviesos sklidimui, nepaisant to, LED moduliai skleidžia tik vienos spalvos šviesą.

LED reklama ir ekonomiškumas

Dar vienas esminis Neoninė ir LED reklamos skirtumas – ekonomiškumas. LED reklama yra daug ekonomiškesnė ir reikalauja daug mažiau priežiūros lyginant su neoninė reklama. LED reklama sunaudoja daug mažiau antrinės energijos nei neoninė lempa. Pavyzdžiui, lyginant tokio paties dydžio neoninę tūbelę su LED (30cm ilgio), kai abi lempos būtų laikomos įjungtos 12h per parą visus metus, tai neonas išnaudotų nuo 15-17 kWh energijos, o LED tokiu atveju tik 3.5 kWh. Tai parodo, kad matematiškai skaičiuojant LED elementai yra 4-5 kartus ekonomiškesni nei neoninės lempos. Realybėje, gaminant reklamas, atsižvelgiant į tūrinių raidžių gylį, raidės plotį ir kitus parametrus, ekonomija gali būti ir 10 kartų, lyginant su neonu. Dėl šių savybių LED technologija vis labiau populiarėja ir yra nuolat atnaujinama ir daroma vis ekonomiškesnė.

Žinoma, reikėtų nepamiršti ir saugumo dažnai neoniuose vamzdeliuose galima rasti gyvsidabrio, taip pat šie vamzdeliai yra daug “trapesni” nei LED’ai dėl to LED reklamas yra daug saugiau montuoti ir prižiūrėti. LED ir neonas yra skirtingi apšvietimo šaltiniai, kiekvienas turi savų privalumų ir trūkumų, kuris variantas būtų tinkamiausias, reikėtų spręsti pagal patį projektą, jo specifikacijas ir konsultuojantis su specialistais.

reklamos-gamyba-reklaminė-iškaba

Tyrimai rodo, kad 68,4% reklamos gamintojų, tūrinių raidžių gamyboje naudoja LED technologiją. Tai parodo, kad LED technologija sėkmingai naudojama daugumos reklamos gamybos specialistų, todėl tikėtina, kad ji taps dar populiaresnė ir pažangesnė. Štai kodėl norėtume apie šią technologiją pakalbėti plačiau, kad šias žinias galėtumėte pritaikyti praktikoje.

Pirmiausia norėtume aptarti, kas tokie yra LED elementai ir kodėl jie tokie populiarūs tiek reklamos srityje, tiek kitose pramonės gamybos vietose. LED’ai (šviesos diodai) buvo kuriami siekiant atrasti būdą, kaip sumažinti sunaudojamos energijos kiekį ir išlaikyti ar net pagerinti ryškumą. Ilgainiui buvo manoma, kad šviesos diodų tarnavimo laikas nėra ilgalaikis ir jie greitai perdega. Todėl specialistai išskyrė tris komponentus, nuo kurių priklauso šviesos diodų ilgas tarnavimo laikotarpis:

• Pats šviesos diodas turi būti gaminamas iš kokybiško kristalo;
• Led diodo korpusas ir jų aušinimas turi būti tinkamai pasirenkami;
• Puikios kokybės maitinimo šaltinis.

Pagrindiniai šviesos diodų montavimo privalumai:

• Sukuriamas estetiškas apšvietimo vaizdas
• Sukuriamas vientisas šviesos juostos vaizdas;
• Galima plačiau pasirinkti montavimo vietą, gaminio formą, apšvietimo kampą;
• Nesudėtingas, lengvai montuojamas, nepavojingas elektros požiūriu;
• Nėra elektros skleidžiamo mirgėjimo;

Plačiausiai reklamos gamyboje naudojamos šviesdėžės su LED apšvietimu. Šviesdėžės gali būti gaminamos stačiakampės, apskritos, nesimetriškos, taip pat gali atkartoti ir logotipo kontūrą, dvipusės, tripusės arba net ir keturpusės, išlenktos pagal reikiamą formą. Gamybai gali būti naudojamos įvairios medžiagos kaip plastikas, organinis stiklas ir kt. Šviesdėžės su LED apšvietimu vertinamos dėl tolygaus šviesos paskirstymo, ilgaamžiškumo ir mažų elektros sąnaudų. Klientai gali rinktis jas naudoti tiek lauko, tiek vidaus sąlygomis.

Kaip žinoti, kurios šviesos diodų spalvos būtų tinkamiausios Jūsų tūrinėje LED reklamoje ?

Yra tam tikri aspektai, kurie padeda maksimaliai išnaudoti tamsų paros metą. Tarkime, jei savo reklaminėje iškaboje norėtumėte naudoti tamsių spalvų tūrines raides: tamsiai mėlynos, juodos, violetinės ir tamsiai žalios spalvos, jūsų reklaminė iškaba bus sunkiau matoma naktį, net jei būtų tinkamas lauko apšvietimas. Tokiu atveju, kad išryškinti reklaminę iškabą būtų naudinga rinktis tūrines raides su aureoliniu apšvietimu, kad būtų išryškintos tūrinių raidžių formos. Arba jei galvojate apie mėlynos spalvos reklamą rekomenduojame rinktis baltą šviesą skleidžiantį modulį ir mėlyną stiklą, taip būtų išlaikomas spalvų kontrastas.

Galbūt esate atkreipę dėmesį, tamsiu paros metu į taip ryškiai šviečiančias mėlynos spalvos reklamines iškabas, kad net tos reklamos kontūrai išsilieja ir pačią iškabą sunku įžiūrėti ar perskaityti? Taip yra todėl, kad žmogaus akies tinklainė sunkiausiai atpažįsta būtent mėlyną šviesą. Todėl norėdami šios spalvos tūrinės reklamos reikėtų tai prisiminti ir ieškoti būdų, kartu su reklamos gamybos specialistais, kaip išpildyti Jūsų idėją, kad ji labiausiai pasiteisintų. Iš praktikos matome, kad praktiškiausia spalva būtų balta, ji yra lengvai derinama prie kitų spalvų, panašiai kaip ir geltona.

Populiariausi ir kontrastiškiausi spalvų deriniai, kurie yra puikiai matomi:

• balta -juoda
• balta-mėlyna
• balta – geltona/raudona
• geltona-balta
• geltona-raudona
• mėlyna-geltona

Apibendrindami galime teigti, kad šiuo metu labiausiai pasiteisinusi praktikoje technologija Jūsų lauko reklamai būtų LED reklama. Led reklamos privalumai: ji saugesnė, ekonomiškesnė ir nuolat atsinaujinanti. Rinkdamiesi reklaminės iškabos spalvų kombinaciją būtinai pasitarkite su reklamos gamybos specialistais, kurie pasiūlys Jums tinkamiausią variantą.